Dil Seçiniz
Menü
Sosyal Medya
Dil Seçiniz
15/07/2019

10 Kw Şebeke Bağlantılı Güneş Enerji Sisteminde Nasıl Para Kazanırım?

Yeni çıkan yönetmelikle birlikte artık bütün elektrik aboneleri sözleşme gücüne göre veya maksimum 10 kw kurulu güce kadar elektrik üretebilir ve fazla üretmiş olduğu elektriği şebekeye satar hale gelmiştir. Güneş Panellerinin 25 + yıl elektrik üretim garantisi olduğu için sizlerde 25 yıldan fazla kendi elektriğinizi üretecek ve fazla üretmiş olduğunuz elektriği şebekeye  satarak aylık para kazanabileceksiniz.  Güneş Enerji sistemleri ülkemizde bölgesel güneş süreleri dikkate alındığında 1450 / 1700 saat- yıl bazda seyir etmektedir. Bu da 10 Kw kurulu güçte bir solar sistemin yılda 14500 – 17000 kw elektrik enerjisi üreteceği anlamına gelmektedir.Örneğin evimizde veya iş yerimizde günde 10 kw , yılda ise 3650 kw elektrik tükettiğimizi var sayarsak geri kalan üretimimizi şebekeye satarız.

10 Kw Şebeke Bağlantılı Güneş Enerji Sistemleri İçin Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Kendi eviniz veya işyeriniz varsa ister mülk sahibi olun ister kiracı olun başvurunuzu rahatlıkla yapabilirsiniz. Sistem şebeke üzerinden çalışacağı için elektrik abonesi olmanız gerekmektedir. Yani bulundugunuz yer de şebekeye bağlı bir elektrik hattının olması gerekmektedir. Arzu ettiğiniz takdirde ücretsiz keşif yaparız. Hazırlayacağımız dosya içerisinde

1- Lisanssız Üretim Bağlantı Başvuru Formu,

2- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi,

3- Tapu fotokopisi (mülk sahibi için) veya kira sözleşmesi (kiracı için),

4- Birden fazla oturan site veya apartmanlar için yönetim kurulu karar defterine alınacak karar örneği ,

5- Yapı ruhsatı veya iskan belgesi olmalıdır.

Bütün bu işlemleriniz için tarafımıza yetki belgesi vermeniz durumunda başvuru dosyanız hazırlanır, çağrı mektubu süreci , projelendirme ve montaj firmamızdan tarafından yerine getirilir.

10 Kw Şebeke Bağlantılı Güneş Enerji Sistemleri  İçerisindeki Ekipmanlar Nelerdir?

Firmamız hem yerel hem de uluslararası bir çok firmanın distribütörlüğünü yapmaktadır.

10 Kw Güneş Enerji sistemleri içerisinde kullanılacak bütün malzemeleriniz tarafımızca stoklarımızdan karşılanmaktadır. Böylece sizin tedarik ve montaj için yorulmanıza gerek yoktur.

Ekipman Listesi

– 38-40 Adet 270 wp Polikristal Güneş Paneli
– 1 Adet 10 kw On Grid İnverter
– 1 Adet AG Panosu (Çift Yönlü Sayaç, Akım Trafosu,Enerji Analizörü, Koruma Rölesi )
– 1 Adet Topraklama Tesisatı
– 1 Set Alüminyum Konstrüksiyon (Paslanmaz)
– 100-150 m Dc ve Ac Kablo
– 1 Set Kablo Kanalı (Galvaniz)
– 8 Adet Mc4 / 1 Adet Prl Konnektör Seti

Kullandığımız ürünlerde Güneş Panelleri 10 yıl üretici garantisi ve 25 yıl elektrik üretim garantisine sahiptir. 

10 Kw Şebeke Bağlantılı Güneş Enerji Sistemi İçin Maliyet Tablosu Nedir ?

İşin beher bedeli başvuru dosyasının hazırlanması,çağrı mektubu süreci,projelendirme ve montaj dahil olmak üzere Çatalbaş Elektrik proje anahtar teslim fiyatlarımız 14.000-16.000 dolar arasında satışa sunulmaktadır.

10 Kw Şebeke Bağlantılı Güneş Enerji Sisteminden Kazancım ve Amortisman Süresi Nedir ?

10 Kw Şebeke Bağlantılı Güneş Enerji Sistemi sayesinde ödemiş olduğunuz aylık elektrik faturasından kurtulursunuz. Ayrıca aylık olarak üretmekte olduğunuz fazla elektriği şebekeye satarak kazanç elde edersiniz.Şu anda kw başına 0,133$ dolar/cent tutarında alım yapmaktadır.Bulunduğunuz bölgedeki güneşlenme süresi dikkate alındığında maksimum 6 yıl ile 8 yıl arasında amortisman süreniz olacaktır. Güneş Panelinizin ömrü 25 + yıl olduğunu düşündüğümüzde mükemmel bir kârlı yatırım aracının sahibi olduğunuza şüphe bırakmaz. 

Diğer Blog Yazıları
ÇÖZÜM ORTAKLARI
Web sitemizdeki çerezleri (cookie) kullanıcı deneyimini artıran teknik özellikleri desteklemek için kullanıyoruz. Detaylı bilgi için tıklayınız.
Tamam